עלינו

צופן מרכזי טכנולוגיה עילית היא ארגון שהוקם על ידי יהודים וערבים במטרה לקדם את האינטגרציה של אזרחי ישראל הערבים לתוך תעשיית ההיי טק הישראלית וליצור מקומות עבודה בהיי טק בישובים ערבים.

החזון שלנו הוא אינטגרציה  מלאה של אזרחי ישראל הערבים לתוך תעשיית ההיי טק ועולם חברות הסטארט-אפ בישראל. פעילותה  של צופן תביא לפיתוח כלכלי בר קיימא שייטיב עם ישובים ערבים ועם תושביהם, ובסופו של דבר יהפוך את ישראל לחברה צודקת ושיוויוני�� יותר.

צופן עובדת עם הקהילה הערבית בישראל וכן עם בעלי עניין  מהשלטון המקומי, הממשלה והמגזר הפרטי  כדי:

1. להוסיף אלפי משרות של ערבים אזרחי ישראל למגזר ההיי טק בישראל

2. לסייע בהקמה של מרכזי היי טק בישובים ערבים.

בחמש  השנים שחלפו מאז הווסדה של צופן הוכח שאפשר לכלול את אזרחי ישראל  הערבים במגזר ההיי טק ושחברות היי  טק יכולות ורוצות לפתוח מרכזי פיתוח  בישובים ערבים. מטרתנו לחמש השנים  הבאות היא ליצור ולקדם את השינוי המבני כדי להגדיל את שילוב הערבים בהיי טק בישראל ועל ידי כך לגעת בעשרות אלפי אנשים ובכל אזורי הארץ.

אנו פועלים לקידום מטרותינו על ידי התמקדות  בפרוייקטים הבאים:

בחמש  השנים האחרונות מספר הערבים בהיי טק גדל פי שלושה מכ 400 ל 1200, ומספר משרות  ההיי טק בנצרת גדל פי עשרה, מ 30 ל 350.

צופן  נוסדה בנצרת בשנת 2008 על ידי סמדר נהב, יזמת היי טק, סאמי סעדי, רואה חשבון  עצמאי ויוסי כותן, בכיר בתעשיית  ההיי טק. העדרם והדרתם של הערבים אזרחי  ישראל מתעשיית ההיי טק שלה עוררו  אותם לפעולה והם הסיקו כי הבאת ההיי טק לתוך הקהילה הערבית תאפשר שילוב  ערבים בהיי טק ותעשה שימוש בהיי טק כמנוף לצמיחה ולהתפתחות כלכלית בחברה הערבית בישראל.

עיצוב ופיתוח Sanapix

כל הזכויות שמורות צופן © 2013