פרס יו"ר הכנסת לאיכות החיים 2016 הוענק לארגון צופן

| 18 בפברואר 2016 | 0 תגובות

פרס יו"ר הכנסת לאיכות החיים בתחום פעילות למען קידום ההבנה והדו קיום בין יהודים וערבים ושמירה על זכויות אדם, הוענק היום בכנסת לארגון צופן הפועל במטרה לחבר בין ההיי-טק בישראל לחברה הערבית. ח"כ יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת: "בימים אלה, צופן מוכיחים שאפשר לקוות לדו קיום"

1

היום  הוענק פרס יו"ר הכנסת לאיכות החיים לשנת 2015, בראשות חבר הכנסת יולי אדלשטיין ל ארגון צופן, הפועל מאז 2008 במטרה לחבר בין ההיי-טק לחברה הערבית, הן דרך איתור משרות לערבים בחברות היי-טק וכן ע"י הבאת היי-טק לערים ערביות.

קרן פרס יושב-ראש הכנסת לאיכות החיים הוקמה במטרה לעודד ולהמריץ מעשים, פעולות והישגים בנושאי איכות החיים השמים דגש על צמיחתה של "ארץ-ישראל היפה", כאשר השנה זכה ארגון צופן בפרס בתחום פעילות למען קידום ההבנה והדו קיום בין יהודים וערבים ושמירה על זכויות אדם. בעת הענקת הפרס אמר יו"ר הכנסת,  ח"כ יולי אדלשטיין: " ״דווקא בימים אלו הזכייה של צופן בפרס היא ראויה ומבורכת. אני מאמין וגם הח״כים שנוכחים פה שאפשר גם אחרת ודו-קיום הוא אפשרי״.

ח״כ עיידה תומא סלימאן: ״אי אפשר לדבר על דו קיום בלי לדבר קודם על קיום!  העשייה של צופן מחזקת את הקיום הכלכלי וקיום של תקווה לצעירים ערבים. צופן אפשרה למאות צעירים שכבר השתלבו בהיי-טק, הם שברו את הבועה הסטריאוטיפית והופך את הערבים לקולגות של עשייה ויזמות״  " .

סאמי סעדי, מנכ"ל משותף, צופן: ״אני מודה ליו״ר ולחבר הנאמנים על הכבוד בהענקת הפרס. צופן הוקמה כדי לייצר אינטגרציה מלאה בין יהודים וערבים, דרך היי-טק. לעינינו שתי מטרות עיקריות: לצרף אלפי צעירים להיי טק ולהקים הייטק בישובים ערבים. רבים אמרו לנו שזה חלום, אבל אנחנו הפכנו אותו למציאות. נצרת הפכה האב של חדשנות ואליה באים יהודים וערבים כאחד שרוצים יזמות. הכפלנו פי 10 את מספרם של הערבים בהיי-טק. כיום לא רק ערבים יוצאים לעבוד במרכז, אלא המרכז מגיע לנצרת וגם לכפר קאסם. אנחנו בתחילת הדרך, אבל ההצלחות שלנו מחזקות אותנו להפשיל שרוולים ולהמשיך בעשייה.

הפרס הוענק ל מנכ"לים המשותפים בצופן פז הירשמן וסאמי סעדי, ולסמדר נהב, מייסדת צופן.

 

3 2

קטגוריה: חדשות ועדכונים, כתבו עלינו

תגובות סגורות.

עיצוב ופיתוח Sanapix

כל הזכויות שמורות צופן © 2013